lunathegoat10 lunathegoat10
  • 06-09-2022
  • Mathematics
contestada

Mrs. Figueroa made a spaghetti dinner for the cheerleaders after practice. She purchased three and three fourths pounds of beef for $5.99 per pound. How much money did she spend on the beef for the spaghetti?

Respuesta :

Otras preguntas

Colossus was developed during World War II. What was it, and what was it used for? A) a massive tank developed to move over land and sea B) the atomic bomb that
What is the sum of 2/3 and 3/4
Plz answer these The problem are in the pictures below
solve the co,pound inequality 3x + 5 ≤ -1 or -2x -7 ≥ 5
1) ________(caminar, imperfect progressive) y me cai ? A) estoy caminando B)estaba caminar C)estaba caminando D) estoy caminar 2) marcos_____(estudiar, imperfec
Which prediction can be made about leaf-cutter ants
Help with history homework
Can you help me with this ?
you spend $16 on $3 notebooks and x binders. notebooks cost $2 each and binders cost $5 each. write an equation you can use to find the number of binders you bo
What Is The Answer To This