jocelynsandoval1346 jocelynsandoval1346
  • 09-09-2022
  • Mathematics
contestada

Find the aren
of the shape
Show your
Reasoning

Respuesta :

Otras preguntas

A pie was cut into equal 8 slices. If ruben ate 3/4 of the pie how many slices did he eat?
what are the next term in the pattern 0.3,0.5,0.7,0.9
Why do Buddhists take special care to avoid killing any living being?
find the unit rate $6.80 for 9 muffins
Ten pounds of rice are distributed equally into 6 bags to give out at the food bank. How many pounds of rice are in each bag?
15.5gallons divided by 100
list from least to greatest 3.87 3 1/2 5
the number x is reduced by 25% and then halved
Can you get the same sum when you use 12 rather than 6 as a common denominator for the fractions 2\3 and 2\1? Explains
Working on the cook line can be busy. It is best to: Use a hand sanitizer whenever you handle raw food products Dip your hands into a sanitizer bucket after yo