101642166 101642166
  • 06-10-2022
  • Mathematics
contestada

Anand bought snacks for his team's practice. He bought a bag of popcorn for $1.95 and a 15-pack of juice bottles. The total cost before tax was $37.80. How much was each bottle of juice?

Respuesta :

Otras preguntas

Write an essay on the Causes of Environmental Degradation​
carbohydrate are store in animal cell in the form of​
When the numbers 0.04, 0.40, 0.043 are arranged in order, which is the middle number? Pls be quick
Is -1 rational or irrational and is √3 + -1 Rational or irrational explain if u can pls​
Which of the following did Mendel conclude about patterns of inheritance? A. An organism inherits one gene from each parent. B. The two genes of a given trait s
Read the passage and decide whether the following statements are true or false. Write T for true, F for false. Electrical safety Electrical safety is an importa
The 1991 Tractor has a horse power of 195, which is five less than four times the horsepower of the Cinderella's carriage. What was the horsepower of the carria
what is the answer of 445+584-85
chuyển động thẳng đều là gì
Determine whether each sequence is a geometric sequence. If yes, then state the common ratio. 1, -4, 16, -64, ...