luisannavasquez8271 luisannavasquez8271
  • 06-10-2022
  • Business
contestada

Use the conversion that 1 ounce is approximately 28.35 grams to calculate the unit price per ounce for 283.5 grams at $5.48. a. $0.06 b. $0.55 c. $5.48 d. $54.80 please select the best answer from the choices provided a b c d

Respuesta :

Otras preguntas

kevin Wants to purchase 2.5 pounds of beef and 1.8 pounds of chicken,. How much does he spend?
Where was the democratic party (southerners) created 1830s-1860s?
Which situation would lead the client's family to suspect onset of dementia?
Write sec x in terms of tan x
What term is used for deposits of plaque in the arteries that cause them to narrow or become blocked?
The resolution of a civil case prior to going to trial is called
Please help really need it
Help?...............................
Select the country that allowed for peaceful independence of their African colonies after ww2. 1) Britiain 2) United States 3) China 4) Belgium
Molecules that have longer arrows are moving faster. Which statement describes what is happening in this system?