IUlawyer7448 IUlawyer7448
  • 06-10-2022
  • Business
contestada

a manufacturer has a monthly fixed cost of $70,000.00 and a production cost of $8 for each unit produced. the product sells for $25 per unit. the cost function for this situation is

Respuesta :

Otras preguntas

help me plsss!!!!!!!!
economics civics culture geography artifacts Put each word into a sentence to show your understanding of the word
please solve I need help brain list to correct and first ​
What is the radius of the circle?
I NEED HELP ASAP IM ON TIMER Luiza is writing this paragraph about Sudanese Slit Drum. In "Sudanese Slit Drum,” Neil MacGregor traces the origins of a slit dru
1) Here are three problems. Select all problems that can be solved using division. A. Jada cut 4 pieces of ribbon that were equal in length. She used a total of
Fill in the blank with the correct response. 4 days = ??? hours plz help
write a short math peom
Whats the answer giving brainliest HELP!!!!!
Cuando yo 1. (ser) pequeña, 2. (ir) a casa de mis abuelos cada jueves. Yo 3. (caminar) de mi escuela a su casa. Allí 4.(venir) mis hermanos y mis padres. Mi abu