kingcalamaityz kingcalamaityz
  • 07-10-2022
  • Mathematics
contestada

TI
÷2
÷2
÷2
2
Ounces
16
8
4
Brand A
2
1
Price ($)
3.84
1.92
0.94
0.48
2
÷2
÷ 2
÷2
B Brand A costs $
C Which brand is the better buy? Why?
:5
+5
Ounces
per ounce. Brand B costs $____
25
5
Brand B
1
Price ($)
4.50
10.9
0.18
per ounce.
÷5
÷5

Respuesta :

Otras preguntas

True and False question?? Hello! My name is Lorenzo. I'm from Ecuador. I live in California with my mother and father. I like to draw, skate and watch TV. I pla
Mutability, by Percy Bysshe Shelley lengthy analysis
Which of the following are characteristics of the High Renaissance?
A square pyramid has a height of 8 cm and a base with a perimeter of 36 cm. Which is the volume of the square pyramid? A:216 B:288 C:324 D:648
192.5=1/2(26+12.5)h. What is the unknown measure
what impact did the industrial revolution have on western economics, politics and society?
7x + 2 + 6x + 9 equals 12x + 5plz show steps ​
French class can somebody help me pls
Patterns of eye contact are fairly consistent across cultures.​ a. True b. False
This diagram shows a baseball’s motion. Which statement is best supported by the diagram? Kinetic energy becomes potential energy between points R and S. M