tmntBlueFox tmntBlueFox
  • 07-10-2022
  • Mathematics
contestada

Now you have that 412, or 92, pounds of cheese cost $21.33.
What is the unit rate of the cost of the cheese per pound?

Respuesta :

Otras preguntas

How many hydrogen atoms are attached to each carbon adjacent to a double bond?
How is the average kinetic energy of particles related to temperature of a substance?
Instructions:Select the correct answer. Which is a case of drug abuse? taking an analgesic whenever you have a headache, no matter how mild taking double the do
No official standard exists for extinguisher-cylinder colors. that said, a red cylinder is typically associated with which type of extinguisher?
When is it acceptable to criticize cultural or religious beliefs in the workplace?
What is the easiest way to find the answer?
Please help! A certain requires 4 1/5 cups of flour and 2 3/7 cups of sugar. a) If 4/9 of the recipe is to be made, how much sugar is needed? b) If the ab
A 0.3146-g sample of a mixture of nacl(s) and kbr(s) was dissolved in water. the resulting solution required 40.30 ml of 0.08765 m agno3(aq) to precipitate the
Katie is buying a house and is looking for the best home loan to pay for her purchase. What loan should she choose? A. Loan with the highest APR B. Loan with th
Which of these is a concept that began in ancient Greece and influenced the development of American constitutional democracy?