mrscoollizbeth55 mrscoollizbeth55
  • 07-10-2022
  • Mathematics
contestada

Find the unit rates. If necessary, round your answers to the nearest hundredth.

4 gallons for $6.49



dollars per gallon:

gallons per dollar:​

Respuesta :

Otras preguntas

compare in table format the positive and negative impact of social media on teenagers in democratic society
Which sentence is punctuated correctly? A. Ms. Sarah Davis is the president of the Gitmore Corp. and a good friend of Maj. Williams. B. Ms Sarah Davis is the
A 16-kg scooter is moving at a speed of 7 m/s. The scooter’s speed doubles. What is the scooter’s kinetic energy when its speed doubles? a. 784 J b. 156
What is the move-in cost for a $495 per month one-bedroom apartment with and last month's rent, $225 security deposit, and $112 utility deposit? (most utilitie
Y= 2x+3, find the value of y when x= -3
Today, gasoline prices are $3.44 per gallon. One year ago, gasoline prices were $3.75 per gallon. Determine the percent of change in the gasoline price from a y
Julie plans on taking out student loans to pursue her college education in teaching. Should Julie take out a private loan or a federal loan and why? Select the
describe the capillary action in acetone compared to water
Which of the following describes the work of Picasso's Blue Period? A. His portraits portrayed people in peculiar, geometric forms. B. The pictures dis
hasil dari 2x^2 -4x + 6=0