dani7481 dani7481
  • 07-10-2022
  • Mathematics
contestada


114 is the product of Hector's score and 6.
Use the variable h to represent Hector's score.

Respuesta :

Otras preguntas

One pound of beef costs $4.25. One pound of turkey cost $2.85. How much more does 1.25 pounds of the beef cost than 1.25 pounds of turkey?
HI!!! i'm from Brazil!!! How are you? ✌✌
Choose the best answer. What are husband and wife? hermanos esposos divorciados hermanas
what is the measurement of the angle???
4.12.6 - Portfolio Item: Alternate Ending: Final Draft Portfolio NEEED HELP PLEASE!
3 hats and 2 scarves costs £12. 5 hats and 4 scarves costs £21. Find the cost of a hat. Find the cost of a scarf
Which statement is true about viruses? O They are more complex in structure and function than bacteria O They are eukaryotic cells O They consist of a nucleic a
Graphite is sometimes used to reduce the friction between two surfaces that are rubbing together. Explain how it does this.
Question: Characteristics of styrofoam cup before placing it in waterSubject: Science​
The cost of renting a boat is $20 plus $2.50 per hour, where x is the number of hours of boat rental. Millie wants to spend less than $50 on the boat rental. Wh