1102630 1102630
  • 10-10-2022
  • Mathematics
contestada

Sara bought 7 red peppers for $5.60.



Find the unit rate. Then use the unit rate to write an equation relating the cost in dollars c to the number of red peppers p.

Respuesta :

Otras preguntas

This net folds into a cube. Which two letters appear on opposite faces?
Find the surface area and round to the nearest tenth.
Which of the following statements is true? 1 mL = 1 g 1 g = 1 oz 1 mL = 1 cm3 1 g = 1 cm
A(n) ____ drive is a small, portable flash memory device that plugs into any computer with a usb port and functions as a portable drive with up to 256 gb of sto
GIVING BRAINLIEST! What word suggests a connotation of peace? pigeon dove eagle crow
Notasi ilmiah dari 0,898×10 pangkat 5
At what time t is the turtle second time a distance of 10.0 cm from its starting point?
Consider a uniform solid sphere of radius R and mass M rolling without slipping. Which form of its kinetic energy is larger, translational or rotational?
What was the listeners background knowledge of mlk 'I had a dream' speech?
What was the importance of the salem witch trials?