zahraalsawad0
zahraalsawad0 zahraalsawad0
  • 07-11-2022
  • Mathematics
contestada

Apples cost 1.85 per kilogram
Work out the cost of 1.6 kilogram of apples
for 20 points

Respuesta :

Otras preguntas

Bayview middle school wants to change their schools mascot. they came up with 5 mascot names and surveyed a group of random students to determined their favorit
What is true of the enthalpy value of an intermediate reaction? A. It always has a negative enthalpy value B. It is multiplied by 2 if the intermediate reaction
As part of a study on pulse rates, a random sample of 10 study participants had their pulse rate taken and asked to sit quietly for 5 minutes. At the end of 5 m
PLZ HELP I NEED THIS TO FINISH REEE PLZ ;-;So would my answer be 9b^8+24b^3
use the verb oir. several friends are discussing the types of music they hear. tell us what they say.
What is the term used to describe an informal communication channel that carries information, often unofficial, in many different directions?
WHOEVER ANSWERS WILL GET BRAINLIEST!!!!!!!!!!!!!!Using the map key, find the approximate distance the Creek traveled from their old lands to their new lands, th
what topics could you convince an audience of your expertise?
The three sides of a triangle are n, 4n−8, and 2n+8. If the perimeter of the triangle is 63 feet, what is the length of each side?
Benjamin Franklin has convinced his hapless assistant Mike Piepan to participate in an experiment on electiricty. Ben has set up lightning rod, the rod of which