Badmathpeep
Badmathpeep Badmathpeep
  • 08-11-2022
  • Mathematics
contestada

Karl bought 1.6 pounds of oranges and 2.4
pounds of pears. They each cost $1.48 per pound
Use properties to find the total cost.

Respuesta :

Otras preguntas

What is the pH of a 2.0 M solution of HClO4?
The process of combining two small nuclei into one nucleus of larger mass is called
All gaseous mixtures are solutions.
Which piece of legislation signed by Lyndon Johnson brought an end to barriers preventing minorities from participating in elections?
In Life on the Mississippi, which best describes the difference between the language of the narration and the language of the dialogue?
What is the value of a if (2a +3) - (4a-8)= 7
Solve this problem using estimation. The Cimarron Middle School orchestra sold $8720.00 worth of candy bars in 28 days. About how much did they make each day?
Hydrogen has three isotopes, 1H, 2H, and 3H. What is the difference between these three isotopes? A. The number of protons ranges from 1 to 3. B. The number of
Which of the following best describes how Linnaeus changed the way in which organisms were classified? Plants, animals, and bacteria were sorted into separate
Which of the following was an important quality of protocells? a) they had no membrane b) they were able to self-replicate c) they were autotrophic