zamoraque24 zamoraque24
  • 08-11-2022
  • Mathematics
contestada

Alyson bought six packs of crayons for $19.50. What is the cost of a pack of crayons, in dollars, if all the packs cost the same? anyone got the answer 7th grade btw

Respuesta :

Otras preguntas

Consider a geographical area divided (for mobile phone coverage purposes) into 36 hexagonal cells, without gaps or overlaps between them. Each cell has a radius
write a number sentence to compare 7/10 and 1/2
It is important to verify internet source because-------- choose that apply. A.the source should be
As a developing country reaches the status of industrialized, what happens to the birth rate?
Hank earns $12 per hour for babysitting. How much does he earn for 15 hours of babysitting?
three sets of a sum of a number and four are added to the sum of seven times the same number and thirteen
find the missing number 1/2 = /12
a customer placed an order with a bakery for cupcakes, the baker has completed 37.5% of the order after baking 81 cupcakes.how many cupcakes did the customer or
Why you can step out of the shower into a warm bathroom and begin to shiver
Explain at the molecular level why the pH increases as NaOH is added to HNO3 (titration)