jayslynntomberlain jayslynntomberlain
  • 09-11-2022
  • Mathematics
contestada

Mia bought 6 pounds of bananas for $3.54. How much does 1 pound of bananas cost?

A.

$0.71
B.

$0.59
C.

$0.51
D.

$0.44
plss show support too my first day!

Respuesta :

Otras preguntas

Find the missing part of the unit rate: 21 Cards 3 Piles = [?] cards Pile
NEED HELP LAST DAY TO SUMMIT
HELP PLEASE!!!Sodium bicarbonate, NaHCO3 ( MW 84.007 g/mol), is commonly known as baking soda. Sodium bicarbonate is a solid crystalline and appears as a white
Which expression below can be obtained from 4sin4t by using a power reducing formula? Select the correct answer below: 1+2cos(4t) 32−2cos(2t)+12cos(4t) 32+2cos(
The following data set is given: 122, 130, 145, 154, 165, 178 Adding which number to the set will increase its mean? 140 A) B) C) D) 148 149 150
how is this true?.........​
Plaskett's binary system consists of two stars that revolve in a circular orbit about a center of mass midway between them. This statement implies that the mass
20 points!! Show that for any real numbers a and b, and any integers x and y so that x≠0, y≠0, x≠y, and x≠-y, (y/x-x/y)((ax+by)/(x+y)-(ax-by)/(x-y))=2(a-b).
Use the Pythagorean identity to find sin x. COS X = sin x = 8 17 ? Enter
The image is an example of: A. a mineralized fossil. B. an organic fossil. C. an impression fossil. D. decayed organic material.