swaniig
swaniig swaniig
  • 09-11-2022
  • Mathematics
contestada

Help please!! 30 points! The total price of 8 oranges and I apple at $1.20 is double the total price of I orange and I pear at $1.80. How much is the price of I orange?​

Respuesta :

Otras preguntas

Need help on answering number 7
Discuss th factors tht pushed man to domestication of animals
3. $6125 at 7% per year for 2.5 years​
Which of these points matches one of Wilson’s proposals to avoid future wars?
Viking handout and booklet
the distance around the merry go round is 62.8 ft. what is the radius
How do you write 140.61% as a decimal?
Write an equation for the line that is parallel to the given line and that passes through the given point. y = ax - 9; (-8, -18) ANSWER ASAP
PDQ Repairs has 200 auto-maintenance service outlets nationwide. It performs primarily two lines of service: oil changes and brake repair. Oil change–related se
what happens in fall on mars​