bbarringer138 bbarringer138
  • 09-11-2022
  • Mathematics
contestada

Write a unit rate for the situation.

$12.50 for 5 ounces

Respuesta :

Otras preguntas

a line that passes through (5, 1) and has a slope of ?
A particular shade of paint is made by mixing 5 parts red paint with 7 parts blue. To make this shade,Shannon mixed 12 quarts of blue paint with 8 quarts of red
what is a complex sentence?
A divided by -2.3=7.9 what's a please help ASAP
What is the place value of 7 in 0.782
What role do independent and dependent variables play in a controlled experiment
Western terms such as "lasso" and "rodeo" are based on the Spanish language. This reminds us that American cowboys were directly influenced by a. Spanish conqu
Find a equivalent function to f(x)=4(7)^2x a. f(x)=28^2x b. f(x)=4(49)^x c. f(x)=196^X d. f(x)=16^x(49)^x
(1) Jack had been without a car since Monday. (2) The car needed a new battery, and Jack was broke. (3) Although he was embarrassed, Jack called his mother. (4)
Their fur helps them defend themselves what is the verbs and is it past present or future