queenzoe66 queenzoe66
  • 06-12-2022
  • Mathematics
contestada

Find the cost of 12 ounces of chocolate at $8 per pound. A. $1.50 B. $1.72 C. $6.00 D. $8.00​

Respuesta :

Otras preguntas

the line parallel to 3x + y = 8 that passes through (0, -4)
a pail holds 4 4/1 gallons of water.How much is this in cups
Find the measure of ∠D if ∠A = 5 2 x + 30 ∠B = 7 2 x + 40 ∠C = 9 2 x + 10 ∠D = 5 2 x + 20
Differences between the babylonian and hittite empires
The variables x and y are related proportionally. When x = 6, y = 10. Find y when x = 21. When x = 21, y =
Loyalty programs such as marriott rewards and american airlines advantage are examples of segmentation by ________.
Suppose that 16-ounce bags of chocolate chip cookies are produced with weights that follow a normal distribution with mean weight 16.1 ounces and standard devia
What would be considered a limited resource in the lower depths of the ocean
A triangle has two sides of length 2 and 17. what is the smallest possible whole-number length for the third side?
On a pert​ chart, an arrow from​ "activity d" to​ "activity e" indicates that​ _______.