prestonsmith45 prestonsmith45
  • 06-12-2022
  • Mathematics
contestada

A nursery owner buys 8 panes of glass to fix some damage to her greenhouse. The panes cost ​$21.20. ​Unfortunately, she breaks 3 more panes while repairing the damage. What is the cost of another 3
panes of​ glass

Respuesta :

Otras preguntas

Who wrote the spiritual exercises
How did Andy Warhol use balance here?Symmetrically? Asymmetrically?
Why did the 1918 flu pandemic look exactly like 2020. Is this God’s doing
Idk how to explain so here is a pic
It can be hard to remember to conserve drinking water because it seems like the water just simply comes out of a faucet. What are some ways people can protect t
2. Find the constant of proportionality in thegraph below.181614NUMBER OF MILES123789104 5 6MOURSA 9B. 4.5c. 3D. 1.5​
Write a research-based argumentative essay for or against health care for everyone​
What killed more than one-third of the slaves before they even reached the coast?
93.16 divided by 6 please show how you got it
Can someone plz help me with this I’m not understanding this it’s not A plz help