parkerortega0933
parkerortega0933 parkerortega0933
  • 07-12-2022
  • Mathematics
contestada

a pack of 20 orange juice packets cost $10.00, each juice packet costs 1 2/1 of 2.00. How much does 1 packet cost.

Respuesta :

Otras preguntas

Read the U.S. Constitution. Did our founding fathers do a good job in shaping the laws of the land? Explain.
PLEASE SOLVE! FIST CORRECT ANSWER GETS BRAINLIEST! Simplify using the distributive property: -0.1·(100a+10b-c)
What is Mr hammad can come tomorrow in German.​
HELP ME 20 COINS AND BRANLY Read the excerpt and answer the question. When I think of the hometown of my youth, all that I seem to remember is dust – the brown
Read the following code used to calculate the total cost of an item with tax: price = input("What is the item price? ") tax = price * 0.065 totalPrice = price +
1. Dorothy Haley bought a property for 25% less than the list price and resold it for the list price. What is the percent of profit?
Write your own detective fiction story! Charles McDougall, Scotland Yard’s best Inspector, is laid up in the hospital with a badly broken leg, but that doesn’t
An analytical chemist is titrating of a solution of nitrous acid with a solution of . The of nitrous acid is . Calculate the pH of the acid solution a
Help me please thankyou
Shannon rolls 2 fair dice and adds the results from each. Work out the probability of getting a total of 13.