kasandra15fvls kasandra15fvls
  • 07-12-2022
  • Mathematics
contestada

A pack of paper costs $3.75, including tax. Mr. Valentino wants to purchase packs of paper for his class and has a $20 budget. Write and solve an inequality to solve for the number of packs of paper Mr. Valentino can purchase, and describe the graph of the solution.

Respuesta :

Otras preguntas

What is explicit meaning? The hidden meaning The obvious meaning The popular meaning The unpopular meaning
Sophie Ruth is eating a 50-gram chocolate bar which contains 30%, percent cocoa. How many grams of cocoa are in the chocolate bar?
What is implicit meaning? The hidden meaning The obvious meaning The popular meaning The unpopular meaning
Which pair of equations represents perpendicular lines? a. {y=1/2x+2 {y=-1/2x+4 b. {y=5x+7 {y=-1/5x+3 c. {y=1/5x+2 {y=1/5x+1 d. {y=3x+4 {6x+8
In the post-industrial era, an edge city is
Glucose is stored in plants as a. chlorophyll. b. leaves. b. starch. c. sugar.
If IJ = 15 and JK = 8, what is IK?
Solve x2 - 7x = -13
What people were predominantly the victims of the Rwandan genocide?
What is the best first step to solve the inequality 5x – 3 ≥ 2?