sydnilong50 sydnilong50
  • 08-12-2022
  • Mathematics
contestada

The Produce Place sells a 12-ounce package of cranberries
for the same unit price as the 8-ounce package. What is
the price of the 12-ounce package? Explain.

Respuesta :

Otras preguntas

Tell wether the angles are adjacent or vertical. Then find the value of x.
minutes to start and then When practicing deep breathing, it is best to repeat the steps for increase the time as needed. one to five five to ten ten to fifteen
Complete the mini-conversations below by writing the correct question words from the box. Cuándo Cuál Cuántas Cómo Quién Adónde De dónde Dónde Qué Por qué -Nece
A firm using a(n) _____ essentially adopts a mass-market philosophy, viewing the market as one big market with no individual segments.
What was the term given to Northerners who tried to help educate freedman in the South?
What is a shortcut for adding a timeline marker
A lightweight plastic rod has a mass of 2.0 kg attached to one end and a mass of 2.5 kg attached to the other end. The rod has a length of 1.20 m. How far from
Describe how bacteria maintain its nature's balance.
Pls, help!! Will make brainliest!! Write two paragraphs!!
how did the problems in farming contribute to the great dpression