darkpain8861 darkpain8861
  • 08-12-2022
  • Mathematics
contestada

A box of cereal weighs 14 ounces and costs $2. 66. What is the price per ounce of the cereal?.

Respuesta :

Otras preguntas

how are mixtures compounds and elements alike?
The sum of the fractions 1/4,2/3,3/8,5/6, and 3/4 is
200 is 10 times as much as
How does a digit in the ten thousand place compare to a digit in thousands place?
The framers of the constitution believed they created a government
Recognizing patterns helps you to
What is the cube root of 1,331?
3/5x -15=6/5x+12 This is a problem my grandson had to complete. I do not know how to work it. can you show me step by step how to do it so I can hep him?
what is the algebraic expression for the following word phrase the quotient of 3 and z
write the sum of the numbers as the product of their GCF and another sum. 48 + 14