mlockhart584 mlockhart584
  • 09-12-2022
  • Mathematics
contestada

Food Mart is having a sale on Hot Cheetos, selling 8 bags for $4.00. What is the cost of one bag at the sale price?

Respuesta :

Otras preguntas

Select the correct answer from the drop-down menu. Fill in the missing number in the equation. -1 27 3 3 4-5 +5 [-1 2 4-5 = -1 2 -5
when calcium moves through the channels and into the axon terminals, what is released from the synaptic vesicles?
at its inception, peacock company purchased land for $50,000 and a building for $220,000. after exactly 4 years, peacock transferred these assets and cash of $7
Help me please im not sure how to answer this
The sales data of XYZ Ltd. (in millions of shillings) for the years 2001 to 2004 inclusiv are as given below: Year 2001 2002 2003 2004 Required: (1) (ii) 1 40 4
Which of these are needed actions to realize tcs vision "0-4-2"?
School administrators asked a group of students and teachers which of two school logo ideas, logo A or logo B, they prefer. This table shows the results.​
Evaluate  (1/5+1/2)²+3/10.5 Enter your answer as a mixed number in simplest form by filling in the boxes.
a ball is thron upward witha an intial velocity of 61 feet per second from an initial height of 12 feet express the heigs in feet of the ball as a function of t
what is an exchange rate? what is the exchange rate currently for the us dollar and the euro? for the dollar and the yen? for any other currency of your choice?