alondramontiel2008 alondramontiel2008
  • 06-01-2023
  • Mathematics
contestada

an 8 oz can of soup cost 1.75 and a 24 oz can of soup cost $4.90. what is the unit price of the 24 oz can of soup?

Respuesta :

Otras preguntas

A standard bowling ball cannot be more than 27 inches in circumference. What is the maximum volume of such a ball (to the nearest cubic inch) before the holes a
(12 points) please help!!!
Which table of values represents an exponential relationship?
what were the goal of civil rights activists after mid 1960s ?​
The probability that traffic lights on a certain road will be green is 0.6. When a driver on that road approaches two traffic lights in a row, X is the number o
Given the following balanced chemical reaction, what volume of 3.0M H2SO4 is required to neutralize 60.0 mL of 0.5M NaOH? Be sure to include the formula and sho
Which would not be considered a human activity contributing to the loss of biodiversity on earth??
I will mark brainlest! SO HELP ME M8!
Which statement about stress is true?
Brainliest + Points. Can someone please help me I'm confused