dinak25
dinak25 dinak25
  • 06-01-2023
  • Mathematics
contestada

How can you find the unit price for 1 can of diet soda if a case of 24 costs 5.99

I’m too lazy to solve it

Will mark brainiest

Respuesta :

Otras preguntas

What places does the united sates consider as trust territories?
Choose the word that correctly completes the sentence. the parkers told my neighbors that â_____ leaving for kansas city in the morning. a. they b. âthey're
Find an equation of the set of all points equidistant from the points a(−1, 6, 3) and b(4, 3, −2).
Which of the seven primary motivations for mobile app usage is the most popular?
What times 7 equals 63
If the test scores of a class of 35 students have a mean of 74.3 and the test scores of another class of 28 students have a mean of 67.6, then the mean of the c
Is the equation y = x3 even, odd, or neither?
A pair of electrically charged objects attract each other with a force of 4 n when they are a distance of 2 m apart. if their charges stay the same, then what w
What is the product of 3.5 ⋅ 10^2 and 2.4 ⋅ 10^3? 5.9 ⋅ 10^5 8.4 ⋅ 10^5 5.9 ⋅ 10^6 8.4 ⋅ 10^6
A square has sides 5.3 cm long what is the area ?