jaybar0412 jaybar0412
  • 07-01-2023
  • Mathematics
contestada

A pack of paper costs $3.79, including tax. Mr. Valentino wants to purchase packs of paper for his class and has a $15 budget. Write and solve an inequality to solve for the number of packs of paper Mr. Valentino can purchase, and describe the graph of the solution.

Respuesta :

Otras preguntas

What is the square root of 63 rounded to the hundredth place
if a dot was added to a quarter note in 4/4 time, how many beats is the note worth????
10points Please help!!!!! A scientist is studying a unicellular organism. The organism normally looks like image A. Then the scientist places the cell in two di
What type of land is New England? Was it good or bad? Why?
what is 8.354 times 11.81
These sausage shaped organelles burn glucose and store the energy as ATP
Why it is not reasonable to say that 4.23 is less than 4.135
Give me an example of a stimulus and response
what is the greatest common factor of 18/54
Nonfiction writers do not use figures of speech in their descriptions. a. True b. False