reinnata
reinnata reinnata
  • 09-01-2023
  • Mathematics
contestada

Six toilet rolls cost $1.99. Nine toilet rolls cost $2.69. Is cost directly proportional to number of toilet rolls? Explain your reason!​

Respuesta :

Otras preguntas

A turkey costs $12.75. You have 10$. How many much more do you need ?
PLEASE HELP!!!!!!!!!
_____ and _____ are examples of Informational websites. Choose the two best answers.Question 15 options:www.wikipedia.comwww.about.comwww.amazon.comwww.libertyn
what is the range of the data set? 61 40 41 55
The vertex of the parabola is at (-2,-3) which of the following could be its equation A. 2 B.-8 C.8 D.-2
Many words can be formed from a single root by adding common prefixes and suffixes. True or false
What is 8 degrees colder than -2
The magnetic field around a current carrying wire at a distance of 1cm is twice as strong as 2cm . How does the Ford strength at 0.5cm compare to the field stre
The behavior of a new employee who watches how his new colleagues behave is a. exuding a minority influence. b. displaying informational conformity. c. re
Examine the map below. Which location achieved independence not through revolution but by the declaration of a member of the royal family? Region A (US) Region