rtq8f6x6md rtq8f6x6md
  • 11-01-2023
  • Mathematics
contestada

A pack of paper costs $3.75, including tax. Mr. Cooper wants to purchase packs of
paper for his class and has a $20 budget. Write an inequality to solve for the number
of packs of paper Mr.
Cooper can purchase.
$3.75x ≥ $20
$3.75x ≤ $20
$20x s $3.75
$20x ≥ $3.75

Respuesta :

Otras preguntas

The weight of an object is the product of its mass, m, and the acceleration of gravity, g (where g=9.8 m/s2). If an object’s mass is m=10. kg, what is its weigh
V=YNJ for Y Solve for specified variable. Y=?
What Greek philosopher believed good conduct meant pursuing the “golden mean
What is the greatest number you can make using two different operations and the numbers 25, 40 and 6?
a.4.444 > 4.560 b.3.805< 3.565 c.5.417>5.097 D.2.185<2.155 which one is true? please answer!!
How do you find the absolute value of 12-pi
One of the most serious weapons against Napoleon's empire was
If the medieval world had been shaped by the manor, the Renaissance world was forged by .:) :) :) :) :)
Father Hidalgo's call for independence was taken up by who after Hidalgo's death
Do arthropods vary in size? If so, by how much?