emilyngo2293 emilyngo2293
  • 07-06-2023
  • Mathematics
contestada

1) There are 8 college basketball teams in a certain
Sub-Division
How many ways are there to choose 6 teams for the playoffs?

Respuesta :

Otras preguntas

Halle cada suma o Diferencia emplo: 6.4+50= 6.4 50.06.2-0.77=19-4.37.4- 0.30.67+713.2+0.7288-9.20.45+690.89-0.3758+0.476.6+6.984-0.797
4. What is the mark of a skillfully written exposition? It sets up the story before presenting any action or dialogue. It sets up the story using only dialogue.
If 5% of a number equals eight find 50% of that number
Baehr talks about how the food in the supermarkets is grown. What dangers does he depict in the process our food goes through before we buy it in the supermarke
PLZZ HELLP DUE IN 1 MINNNN The diameter, d , of a dime is 17.91 millimeters. What is the circumference of a dime, to the nearest hundredth? (Use 3.14 for π ) C
A jar contains 40 balls numbered through 40. Three balls are removed without being returned to the jar, and the numbers are written down in order. How many sequ
24 pencils cost $1.20, how much will one pencil cost? 4.5 pound of apples costs $22.50. What is the unit price?
1. Identify and underline all the noun phrases in these sentences. One hasbeen done for you.a) The trip to the mountains was a great experience.b) My friends an
x^(2)y^(2)-3x^(2)+2y^(2)-6
3000, 300, 30, 3, ... O Arithmetic O Geometric O Neither