tarabell6112 tarabell6112
  • 07-01-2024
  • Business
contestada

Gallerani Corporation has received a request for a special order of 4,500 units of product A90 for $27.10 each. Product A90's unit product cost is $26.80, determined as follows:
a) $26.80 is the selling price per unit.
b) $0.30 is the profit per unit.
c) $27.10 is the total revenue.
d) $26.80 is the total cost.

Respuesta :

Otras preguntas

A group of point that lie on the same plane are called
what year was queen Victoria born?
In this picture what is the value of x
Solve x/5 - x/2 =21. What is the value of x? A.-70 B.-7 C.7 D.70
How did Seamus Heaney incorporate Old English poetry elements in this modern translation? His punctuation copies the half-lines used in Old English poetry. His
What are the two parts of a strategic analysis?
When astronomers look at distant galaxies, what sort of motion do they see?
Yadira's mom is buying hot dogs and hot dog buns for the family barbecue. Hot dogs come in packs of 121212 and hot dog buns come in packs of 999. The store does
What is Mr. Shaffer’s thesis in the article?
Fred willet receives $900 per month from social security and his wife, martha, receives 60 percent of the amount fred does. if fred and martha have a retirement