prashant895 prashant895
  • 08-01-2024
  • Mathematics
contestada

One set of markers costs x dollars. Express using algebra. A set of crayons costs $2.00 less than a set of markers. How much does the set of crayons cost?

Respuesta :

Otras preguntas

easiest way to solve this?
Please help I am in need of desperate help
4. A handful of sand has a mass of 208 g and displaces a volume of 80.0 mL. Calculate its density (g/mL). 28
Graphing art #1 parallel lines, what is the equation of the lines and all the lines in the graph
This month's sales of $2,300 are double January's sales
he must save up his money so as to buy a new house next year
2.5 Explain what could be done to deal with the harmful effects of human engagementwith the environment.​
Please help.Salir Venir Hacer Ver IrSalgo vengo hago veo voySales vienes haces ves vasSale viene hace ve vaSalimos venimos hacemos vemos vamossalís venís hacéis
What is the best definition of satire in literature?
discuss in detail how local government could ensure that citizens negative behaviour towards the environment is changed​