harmonywilliams290 harmonywilliams290
  • 09-01-2024
  • World Languages
contestada

drag each word from below into correct box to show which wordsndescribe and;onify and which words only describe

Respuesta :

Otras preguntas

A pen costs twice as much as a pencil. 7 pens and 12 pencils cost a total of $6.50. What is the price of one pencil? - Please show your work, I know the answer
What is the ability of muscle cells to shorten called?.
If a water source has a high pH (9-14) then it is considered? Acidic Basic
Mateo is preparing a soup and wants to use the canned tomatoes with the least amount of sodium. Which should he choose?
A garden is going to be built in the city park in the shape of a parallelogram, with a rectangular walkway running through it. The garden region is shown in the
Why did Shakespeare write a midsummer night’s dream?
what is the generic name of Zyprexa?
tell me the answer pls I'll give brainliest ​
Jina got a prepaid debit card with $15 on it. For her first purchase with the card, she bought some bulk ribbon at a craft store. The price of ribbon was 21 cen
Which statement about Adolf Hitler's rise to power is true? A. He restored national pride by telling Germans they weren't to blame for World War I. B. He told t