selects7065 selects7065
  • 11-01-2024
  • Mathematics
contestada

what is the labor cost per unit given the labor cost per day is $450 and the productivity in units per day is 100 units.
A. $4.5 / unit
B. $2.5 / unit
C. $22.22 / unit
D. $45/unit
E. $3.5 / unit

Respuesta :

Otras preguntas

What is not a similarity between the medieval knight and the Japanese samurai?
step by step solution x+1≥ 3or4/3x<-8
We want 3 pizzas, each topped with 0, 1, 2, 3, 4, 5, or 6 of 6 available whole-pie toppings. How many different combinations of 3 such pizzas are possible if di
D. Read the following passage and underline all the verbs showing action. Now think of other verbs that you can use in place of the underlined words without cha
on 2 MONEY Peter wanted to purchase the video game shown. He had 3/5 of the money needed and his father gave him the remainder in equal number of $20.00 bills a
calculate by rounding off and compensating: 473+638 ​
What is the solution to the problem expressed to the correct number of significant figures?
French answer all please!
What characteristics did Oakes have that made him a good leader?
Examples of isotope and non-examples of isotope.