ys5xdb4tk7 ys5xdb4tk7
  • 06-02-2024
  • Mathematics
contestada

I bought 4 cans of peaches for $3.00. What is the unit rate of the peaches?

Respuesta :

Otras preguntas

(c) Name all the classes of Chordata which is warm-blooded (endothermic).
Ridge trail is 3/4 mile long. Valley trail is 7/12 mile long. Crystal brook trail is 2/3 mile long. Write the names of the trails in order from shortest trail t
Which of the following is not inequalities? A. p _< 5 B. m > 16 C. 3y = 15 D. k < 9
Determining the source and motive of an ad for a health product will help you decide whether the ad is a reliable source of health information true or false
-g-15 = -12. what does g equal to?​
Type A is 6 feet tall and grows at a rate of 12 inches per year. Type B is 2 feet tall and grows at a rate of 24 inches per year. Algebraically determine exactl
Amanda invested a total of 50,000 in three accounts. Account A pays 3% annual interest , account B pays 2% and account C pays 4% interest. The total anual inter
Write the expression as a product: 25−(x+3)^2
Find the possible values of c such that the line with equation y = 2x + c twice intersects the parabola with equation y = x^2 + 3x
Solve the inequality. Graph the solution. -n(-4) less than or equal to 23