etrazxty etrazxty
  • 07-02-2024
  • Mathematics
contestada

9 binders cost $45. What is the unit rate per binder

Respuesta :

Otras preguntas

Which expression is equal to 16.8-18.6? Plz answer ASAP!
How to factor polynomials completely
Explain HOW various environmental factors contributed to the development of the global economy from 1750-1900. (How did the IR in western nations create a deman
The repeated use of a drug, a desperate need to ingest more of the substance (stealing money to buy drugs, standing outside in the cold to smoke), and the likel
What is the name of the property where the order matters? 1) Associative Property 2) Communtative Property 3) Distributive Property
How did the Peloponnesian War affect the power of Athens?​
Which of the above population statistics would be higher in an LDC?
For what has the hot-air balloon been used? A. daily traveling B. exploring space C. weather experiments D. learning about geology
Is x 6? I’m so confused right now. Can someone help me find x? And what is y?
What is 1% of 1. Please help