tedzballz01 tedzballz01
  • 07-02-2024
  • Mathematics
contestada

what is the cost of each apple and pear if 3 apples ans 2 pears is $1.22, and 5 apples and 3 pears is $1.96? How do I work it out? Please explain step by step

Respuesta :

Otras preguntas

What is the net force needed to lift a full grocery sack (weighing 210 N) uniformly? What is the net force needed to accelerate the grocery sack upward at 1.5 m
multiply: (a+b),(a+b) and (a+b)​
Use Cramer’s rule to solve for x: x + 4y − z = −14 5x + 6y + 3z = 4 −2x + 7y + 2z = −17
American indians of which southwest tribe created hand-shaped pottery decorated with natural pigments? a. navajo b. pueblo c. apache
Why am I being asked this
NO LINKS!!!14. Write the converse of each statement and then determine whether or not the converse is true.​
1.___________a representation to show the total outcomes. Study the situation and make a listing to solve for the answer. Brilliant Spa offers a variety of uni
1 Which tone is created by the personification in this excerpt? magnificence anticipation sorrow dread
PART 2 - Exercise 2 - Programming Assignment Case study: An event company asks you to design the data structure and program prototype for their running event sy
Which number is an integer? O 0 0 O 34 2.3