Valerie4345 Valerie4345
  • 09-02-2024
  • Mathematics
contestada

Apples cost 21 cents and bananas cost 10 cents each. Bob buys four more bananas than apples. His total bill is $3.50. How many apples and bananas did he buy

Respuesta :

Otras preguntas

what is an equivalent fraction for 1/3
Read this excerpt from "Foreign Lands." To where the roads on either hand Lead onward into fairy land, Where all the children dine at five, And all the playthi
What kind of line is formed if x is 1 and if y is -8
PLEASE SIMPLIFY THE EXPRESSION!!!!!
A sedimentary rock formed from evaporation, creating mineral deposits, is what? A) clastic B) organic C) chemical D) fragmental
Why were the Mothers of the Plaza de Mayo upset with Argentina’s military government?
scientific hypotheses are most often tested by the process of
Ellen takes a multiple choice quiz that has 5 questions with 4 answers choices for Each question. What is the probability that she will get exactly 2 answers co
. Why did the North industrialize faster than the South? A. The North had access to waterways to power factories and financial capital to start large businesses
Whats x? 1500-35x=915