monicacondict1 monicacondict1
  • 08-03-2024
  • Mathematics
contestada

A grocery store has a 10.5 oz boxes of oatmeal for $3.31 enabled store has 46 oz for $7.62. the grocery has the unit price displayed per ounce but the bulk store has a unit price displayed per pound. What are the unit prices each door has displayed in one is the better buy

Respuesta :

Otras preguntas

The combination of the atoms of two or more elements is known as a /an
What type of map is best suited for maritime navigation?
mountains that form when large areas of earth gradually move skyward as a unit are called
Two hundred billion four hundred million expanded form
Why does fossil fuel use in the United States make the U.S. vulnerable to the political wishes of foreign countries?
A jump suit costs 125 dollars.The rate of the discount is 20 percent.What is the discount
An enzyme is a biological carbohydrate based catalyst. T or F
A length of 16.45 m in centimeters.Conv. Factor                                   Set-up
Which best describes the process of making recombinant DNA?
4 percent of s is equal to 3 percent of t, where s > 0 and t > 0. which values is greater either s or t