kanchandighe kanchandighe
  • 05-04-2024
  • Mathematics
contestada

This is pre algebra, can you simplify: 4(a-b)+6b me for please??

Respuesta :

Otras preguntas

which option identifies the AFNR pathway in the following scenarios? Jalal works for a prestigious golf course that hosts an annual PGA Tour event. His employer
Which of the following dating techniques is radiometric? a) carbon-14 b) potassium-argon c) fission track d) all of the above
evaluate 35 + 7 -[(12÷4×3)+1]​
The current student population of Salt Lake City is 3000. If the population increases at a rate of 17.4% each year. What will the student population be in 10 ye
How many gallons of a 90​% antifreeze solution must be mixed with 80 gallons of 25​% antifreeze to get a mixture that is 80​% ​antifreeze?
The principles of building fitness are? Specificity Overload Progression All of the above
An object with a mass of 8.2 g raises the level of water in a graduated cylinder from 25.1 mL to 28.3 mL. What is the density of the object? g/mL
While shopping, Kyla found a dress that she would like to purchase, but it costs $52.25 more than she has. Kyla charges $5.50 an hour for babysitting. She wants
Please help!! Thank you :)
A certain shampoo is available in two sizes. A 12.6-ounce bottle costs $2.37. A 25.3-ounce bottle costs $5.24. Find the unit price for each size. Then state whi