shakiyahjones2429 shakiyahjones2429
  • 06-04-2024
  • Mathematics
contestada

The cost of 2kg of apples and 1kg of grapes on a day was found to be ₹ 250. after a month, the cost of 3kg of apples and 2kg of grapes is ₹ 400. solve the situation graphically.

Respuesta :

Otras preguntas

A line has a rise of 6 and a slope of 1/20 . What is the run?
Which key human trait did hunter-gatherer groups depend on to survive?
Early federal-government responses to the Great Depression differed fromFranklin D. Roosevelt's New Deal programs by focusing on:​
can someone help me to solve this ?
Explain how a chromosome condenses at the beginning of mitosis
The equation below is equivalent to which of the following quadratic equations? (1/(a+x))+(1/(b+x))=(1/(c+x)) a. ax^2+bc+c=0 b. x^2+2cx+bc+ac-ab=0 c. 2x^2+(b+c
what problems would you expect to observe in an ecosystem without secondary consumers
Suppose you wanted to start a fire using sunlight and a mirror. Which of the following statements is most accurate? A) It would be best to use a plane mirror.
what is the solution to the system of equations g(x)=-2x-3 f(x)=x+1-4
Which of these actions was a provision of the Treaty of Versailles?1) Germany lost all of its overseas colonies and territories.2) Germany's military was comple