ChaudharyAkash2517 ChaudharyAkash2517
  • 08-04-2024
  • Business
contestada

Per capita real gdp measures the amount of real gdp
a. per year.
b. per person.
c. per household.
d. per country.

Respuesta :

Otras preguntas

fanning corporation sells products for $26 each that have variable costs of $12 per unit. fanning’s annual fixed cost is $312,200. required use the per-unit con
caroline company’s balance sheet as of december 31, 2016 showed total assets of $170,000, and total liabilities of $70,000, and common stock of $64,000. during
Which of these would you MOST likely find in a country with an unlimited government? A checks and balanceschecks and balances B one person ruleone person rule C
What kind of words or actions would be helpful to a friend who is dealing with impostor syndrome? Why and how would these words or actions help? Use the text to
HELPP PLSSSSSSSSSS i would really appreciate it
Native Americans Many of the Eastern Woodlands and Southeast peoples cultivated plants for their food, meaning they planted and harvested food on farms. Do you
Why did many Jackson supporters believe that the election of 1824 was a "corrupt bargain”? Adams appointed Clay to political office after Clay collected elector
I rly need help -11+9(-7+3)
a. which state has the comparative advantage in producing cheese? (click to select) b. which state has the comparative advantage in producing cherries? (click t
(3) prompt the user for data points. data points must be in this format: string, int. store the information before the comma into a string variable and the info