jessicarakers jessicarakers
  • 08-05-2024
  • Mathematics
contestada

Melissa has 24 ribbons. She separates them into 6 different boxes. Each box has ribbons. Together, 3 boxes hold more ribbons than 1 box.

Respuesta :

Otras preguntas

Honeybees produce 7 pounds of honey for every 1 pound of beeswax they produce. Use equivalent ratios to find how many pounds of honey are produced when 25 pound
Jill had $90. She bought a skirt that normally costs $42 but was on sale for half price. She also bought a T-shirt that was $8 off its regular price. Before sal
what were Roosevelt's most important foreign policy initiatives in Latin America
explain how you can use an array to find partial products for 4x36
Write a decimal equation that has a product of 3.15 do not use one as a factor
What are 3 key point that describe Hindu beliefs about deities?
find the unit rate of 152 people for 5 classes
Where would you look to find out how distances on a map compare to the actual distances on land?
Starting at 100% I have 82 clients 2 of them didn't get a check up what percent does that leave us at ?
Which statement best illustrates the function of RNA in relation to DNA and proteins? A. RNA makes DNA, which then creates proteins. B. Proteins