franklinaracena123 franklinaracena123
  • 08-05-2024
  • Mathematics
contestada

John has $45 to buy watermelons. If each watermelon costs $5.78, how many watermelons can he buy?

Respuesta :

Otras preguntas

what is distance b/n sun and earth
The decreased use of _______ can help lead to sustainable agriculture.a.conservation tillage practicesb.pesticidesc.biomass energyd.all of the above
10 acontecimientos de la revolución mexicana
what is a strike-slip fault?
what style should a speaker use when preparing a speech for his or her schools parent teacher association
Public opinion polls and election projections are examples of
How did the growth of Egypt’s empire play a role in the growth of slavery along the Nile
Terms best describes the religious beliefs of the Mesopotamians
Which composer was not considered part of the viennese school?
What's 1394 divided by 36