GinaMae2758 GinaMae2758
  • 09-05-2024
  • Health
contestada

Antibodies dispose of antigens by ________.

A) opsonization
B) agglutination
C) neutralization
D) All of the listed responses are correct.

Respuesta :

Otras preguntas

a giraffe can run up to 46.93 feet per second. how far could a giraffe run in 1.8 seconds? Pears cost $0.92 per pound and apples cost $1.10 per pound. Mr.Bonill
Lily estimated a quotient of 120 and found an actual quotient of 83
Sharing objects one at a time until there are none left
A short sentence using the word "geomorphic" in sentence
How does a frogs skeletal and muscular system work together
what were some responsibilities of colonial children in new England
Why would the church and religious life have had such great appeal in the medieval ages?
Velocity describes the speed of an object in a particular direction.. Please select the best answer from the choices provided T F
A 13-ounce package o pistachios costs $5.99.What is the unit rate?
A red house has red wood a blue house has blue wood a green house is made out of what? (I already know what it is but you can try)