emmahockey
emmahockey
09-05-2018
Mathematics
contestada
help with question 1??
Respuesta :
soysuy
soysuy
09-05-2018
a) $1.79 for one pen
b) $1.81 for one liter
c) $0.42 for one can of root beer
d) $0.0057 for one gram of yogurt (you can just round this to ~$0.01)
((p.s: unit price is the price that one of each item will cost!))
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 83+ )
Otras preguntas
How do you simplify this??????
The ____ property allows you to regroup terms using parentheses when adding or multiplying
A 11 gram bullet is fired horizontally into a 100g wooden block that is initially at rest on a frictionless horizontal surface and connected to a spring having
why are decimals called decimals?
Sue likes to have a piece of chocolate in the evenings while she watches her favorite TV show. She is not sure why, but says chocolate makes everything seem bet
What is the negation of each of these propositions? a.) Steve has more than 100GB free disk space on his laptop. b.) Zach blocks emails and texts from Jennifer
Indicate whether the statements below are true or false. 1. The chemistry of life is carried out and coordinated primarily by the action of small molecules. 2.
A double-slit experiment uses light of wavelength 650 nm with a slit separation of 0.100 mm and a screen placed 4.0 m away.
Suppose you are a settler in the Brittish colonies. You want to settle on land where the Ohio River meets the Mississippi River. Traveling over land, what might
Bem's ___________________ states that individuals learn to associate specific characteristics and behaviors as masculine or feminine and that these beliefs infl