yajahira2409p9w0cj yajahira2409p9w0cj
  • 06-06-2018
  • Health
contestada

Preparing your own meals ends up costing the same amount as buying fast food. True False

Respuesta :

FiftyDub
FiftyDub FiftyDub
  • 06-06-2018
False. Preparing your own meals is cheaper that buying fast food.


Answer Link
gateddoor
gateddoor gateddoor
  • 06-06-2018
it depends on what you buy to cook  but i think false because some fast food can cost 3$ as a meal you prepare can cost  more.



Answer Link

Otras preguntas

What molecule stores the energy that is produced during cellular respiration? a. H2O b. NADH c. ATP d. Glucose
What is the name of the scientist who discovered that atoms have a nucleus? a. Thomson b. Dalton c. Rutherford d. Chadwick
What is the end result of eukaryotic cell cycle?
If the root proto- means "early or first," which word means "the study of culture prior to its earliest recording"? 1. protohistory 2. prototype 3. protoplasm
Polygon ABCDEF is translated 12 units to the left to create polygon A′B′C′D′E′F′. If DE = 7 units, what is D′E′ ?
what is the gcf of 7x, 14^3
what is 25% of $600 dollars?
PLEASE HELP ME The cost, C, to produce b baseball bats per day is modeled by the function C b. = 0.06b2 – 7.2b + 390. What number of bats should be produced to
Simplify the expression 4x(2x2 − 7x + 3). This one is killing me..
The number 75 can be expressed as the sum of two or more consecutive positive integers in five different ways. One such sequence begins with 13: 13 + 14 + 15 +1