hellopeople3 hellopeople3
  • 07-03-2016
  • English
contestada

If you buy a can of dog food for $12.59 and a bottle of dog shampoo for $4.75. How much more did the dog food cost than the shampoo?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 07-03-2016
Answer is 7.84 Subtract 12.59-4.75= 7.84 To check answer add 7.84+4.75= 12.59
Answer Link

Otras preguntas

Compare the values of the underlined digits 3,492 and 704
How do I find the y-intercept of an equation in the form y=mx+by = mx + b?
Two grams of Potassium Chloride are completely dissolved in a sample of water in a beaker. This solution is classified as:A) an elementB) a compoundC) a homogen
Simplify the expression d-e(3d+8)
Kari measures thirty-eight and ninety-seven hundredths kilograms.  What is her mass in standard form?
Words to match expression 3+(4 x 12)
Im in Algebra and I have no idea What is 2.5k+5-1.5k=14
what landforms start with the letter e
What property describes the number sentence 6+0=6
What is the study of earth and its features