Looney1987
Looney1987 Looney1987
  • 09-03-2016
  • Mathematics
contestada

A is a 12-ounce bottle of generic mouthwash that sells for=1.39. product B is a 24 ounce bottle of mouthwash that costs $2.79. which is the better to buy?

Respuesta :

traviesa36 traviesa36
  • 09-03-2016
The 12 ounces,if you buy tow of 12 ounce will cost you $2.78
Answer Link

Otras preguntas

Spell a word using these letters. hutito
if a spinner is divided into 2 sections is spun 5 times, how many outcomes are possible?
What is 3m - 4n - 8 as a sum
the fact that the united states did not join the league of nations supports the idea that many americansa. strongly supported president wilson.b. disagreed with
need help with this question -9×3-4^2/ 3^2 + 2^2
Divide √9x2 by √18y2
Which of these is a term used for an often-repeated character or idea that can be the same as the theme?
_________ heart disease is the result of reduced blood flow to the heart caused by the build-up of fatty deposits in the arteries.
janelle's best friend invited her to a party. janelle wants to go, but she is worried her friend will drink and will want to drive them home under the influence
Why did Maryland settlers challenge Lord Baltimore in the 1630s and 1640s?