WolfyWolfster
WolfyWolfster WolfyWolfster
  • 07-09-2018
  • Mathematics
contestada

Six oranges cost 5.34. How much does 1 Orange cost?

Respuesta :

AnimeBrainly
AnimeBrainly AnimeBrainly
  • 07-09-2018

Divide the total cost with the amount there is

5.34/6 = 0.89

Each orange costs $0.89, or 89 cents

hope this helps

Answer Link
pikapanda774
pikapanda774 pikapanda774
  • 12-09-2018

534 divided by 6 is 89. Move the decimal to the left twice(.89). Each orange costs 89¢

Answer Link

Otras preguntas

thank you speech for being generous
N(-4,5), O (6,0), P)3,-6), Q(-7,-1) distance formula
Ć Te parece que fue Tiempo? ana petición revolucionaria en aquel​
whats the best ai yall used
Solve. 645.25 +81.97 Answers A.726.22 B.727.12 C.727.22 D.728.22
Liquid gas solid, what’s the least energetic ?
Which is not a Jovian planet?
can you help solve this please
23 Measure of Angle C Solve for C. C 37 C = [?]° Round your final answer to the nearest tenth. 20 Law of Cosines: c² = a² + b² - 2ab-cosC
A principal, $2990, was invested for 5 years. The value received after 5 years is $7476. What was the annual interest if it was compounded daily?