BrookCole BrookCole
  • 08-09-2018
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate. $33.63 for 9 1/2 gallons of gas

Respuesta :

repeathequestion
repeathequestion repeathequestion
  • 08-09-2018
$3.54 per gallon there ya go
Answer Link
kritingangwar
kritingangwar kritingangwar
  • 08-09-2018

3.54 is the answer. First you need to convert 9 1/2 as decimal, so it would be 9.5 then divide the 2 numbers!

Hope this helped!

Answer Link

Otras preguntas

three biological applications of electricity
noise is too quiet as calm is to blank
What is the man made feature that stretches across the North China plain and connects the capital with cities to the south?
The star player on the team should be given the ball at all times so the team can win. True or false.
This structure, created using _____________, was designed by frank gehry. this design software allowed gehry to have a virtual three-dimensional view of the str
What is the legitimate role of government during times of calm and during times of crisis?
Who established a haven for debtors when he founded Georgia?
Which two statements are true about a system? A system is a group of objects analyzed as one unit. Energy that moves across system boundaries is conserv
3. Which of the answers below best describes examples of skill-related factors? (1 point) A) Heredity, environment, and financialstatus B) Cardiovascular effici
What are the 6 themes learned in Little Women?